Kondor Kata, kuratóriumi tag

2023.02.14

Horváthné Kondor Katalin, Alapítványunk kuratóriumi tagja, szülésznő és bába

Mérnökként, gyermekeim érkezése után döntöttem a szülészeti pálya mellett. Bálint Sándor tanítványaként a természetes szülés, az újszülött és az édesanya közötti korai kötődés csodálója és támogatója vagyok. Perinatális szaktanácsadóként több szakma nézőpontját közelítve foglalkozom az egészséges testi, érzelmi és társas folyamatokkal, illetve a rendellenességek megoldásával a fogantatástól óvodás korig. Laktációs szaktanácsadóként a tejelválasztás és anyatejes táplálás körüli nehézségek megelőzésében, felismerésében és megoldásában tudok segíteni a gyermekvárás, az újszülött gondozás és a családi beilleszkedés időszakaiban.

2008 és 2013 között az Országos Bábaszövetség helyettes elnöke, 2020 és 2023 között az Egészségügyi Szakmai Kollégium tagja voltam, 2020-tól a Szoptatást Támogató Nemzeti Bizottság tagjaként is dolgozom. Áron fiam rezidens gyermekorvos, Lilla lányom építész tevezőművész, Laura lányom fogorvos. Máig öt unokával büszkélkedhetem.

Gólyafészek Születésközpont eredtei bejegyzése